Strona głównaLaureaci Nagrody R&D ImpactLaureatem #18 Nagrody R&D Impact jest Associated Apps Sp. z o.o.

Laureatem #18 Nagrody R&D Impact jest Associated Apps Sp. z o.o.

Laureatem #18 Nagrody R&D Impact jest Associated Apps Sp. z o.o.

Stworzyli oni pierwszą na świecie aplikację mobilną, która nawiguje osoby niewidome i niedowidzące wewnątrz obiektów użyteczności publicznej, takich jak centra handlowe, budynki biurowe, dworce kolejowe czy urzędy.

Wszystko to wynika z wiary, że technologia powinna pomagać przekraczać słabości tym, którzy najbardziej tego potrzebują. Życie bez ograniczeń, powszechna równość i korzystanie z pełni życia. Nowe technologie coraz częściej pozwalają na zniwelowanie ograniczeń, stąd powstał też The Compass – aplikacja, która zdecydowanie poprawia standardy życia i pomaga w tworzeniu lepszego, odpowiedzialnego świata.

Nagroda została przyznana za „pozytywny wpływ na poprawę jakości życia przez prowadzoną działalność skutkującą wprowadzaniem na rynek aplikacji mobilnych zwiększających dostępność na terenie miast. Laureat stworzył innowacyjną aplikację The Compass, czyli pierwszego na świecie wirtualnego asystenta nawigującego osoby niewidome I niedowidzące. Spółka prezentuje jednocześnie postawę nastawioną na aktywną promocję i upowszechnianie wagi korzyści wynikających z wprowadzanych innowacji dla życia społeczeństwa”.

Serdeczne gratulacje od całej Redakcji R&D Impact. Cieszymy się, że możemy współpracować z osobami, dla których budowanie lepszego świata przy wykorzystywaniu innowacyjnych narzędzi jest istotne!

POWIĄZANE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE WPISY