Strona głównaInnowacjeInnowacyjne spojrzenie na energię

Innowacyjne spojrzenie na energię

Ogniwa paliwowe to niezwykle innowacyjna technologia, której podstawą jest bezpośrednia konwersja energii chemicznej na elektryczność poprzez elektrochemiczne reakcje. Sebastian Wach rozmawia z dr Jakubem Skibińskim.

Ogniwa MCFC (molten carbonate fuel cells), oferują bardzo obiecujące perspektywy w kontekście rozwoju technologii separacji CO2 ze spalin. Główna ideaprojektu polega na wykorzystaniu unikalnych właściwości tych ogniw, które pozwalają na bezpośrednie wykorzystanie CO2 w procesie generowania energii, podkreśla naukowiec.

Celem projektu „Opracowanie technologii wytwarzania katod węglanowego ogniwa paliwowego o strukturze warstwowej i kontrolowanym rozkładzie wielkości porów” (LIDER/2/0005/L-11/19/NCBR/2020 finansowany przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju) jest opracowanie technologii wytwarzania katod węglanowego ogniwa paliwowego o strukturze warstwowej i kontrolowanym rozkładzie wielkości porów.

Opracowana technologia pozwoli na wytworzenie materiałów o mikrostrukturze przestrzeni porowej, charakteryzującej się zadanym rozkładem wielkości porów, umieszczonych na dedykowanych niklowych podłożach piankowych.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

NAJNOWSZE WPISY