Strona głównaR&D Impact PolecaMożliwości projektów video

Możliwości projektów video

Współczesne badania pokazują jak w komunikacji marketingowej istotne są prezentacje oraz materiały video. Aż trudno to sobie wyobrazić, ale na przeciętne polskie gospodarstwo domowe przypada już średnio ponad 4 i pół monitora (telewizory, komputery, laptopy czy tablety). Przed tymi urządzeniami odbiorcy spędzają prawie 5 godzin dziennie.

Coraz częściej w sposób bardzo świadomy i selektywny wybieramy treści, które chcemy oglądać. Nie jest to także wyłącznie treść rozrywkowa. W przekazach video szukamy dostępu do wiedzy, ciekawostek naukowych, czy co bardzo ważne, możliwości rozwoju zawodowego czy biznesowego.

Jak dowiedzieć się o istnieniu marki czy podmiotu z którym moglibyśmy współpracować? Doskonałą formą są wywiady czy rozmowy redakcyjne. Kompetencje i wiedza dziennikarzy często otwiera możliwości dotarcia do szerokiej grupy odbiorców. Taki wywiad w czytelny sposób przełoży trudny i skomplikowany język nauki czy biznesu na przekaz zrozumiały nawet dla laików. Istota tego typu rozmowy opiera się na chęci zrozumienia poruszanego tematu. Oczywiście, do takiej rozmowy może przygotować się każdy dziennikarz, jednak przewagę zawsze będzie miała redakcja, która specjalizuje się w konkretnej tematyce. Tak jest w redakcji @R&D Impact i projekcie R&D Talks.

Nasi dziennikarze od lat zajmują się tematami związanymi z innowacjami, działaniami B+R, współpracą nauki i biznesu. Współpracujemy z naukowcami, innowatorami, ludźmi, którzy swoją działalnością zmieniają otaczającą nas rzeczywistość. Nasi goście mają doskonałą wiedzę i pomysły, nasza redakcja pomoże te idee rozpropagować w krótkiej i przyjaznej formule.

Pomagamy do takiej rozmowy przygotować się na każdym etapie. Przyjazna formuła wywiadu pozwala koncentrować się na wartościach merytorycznych. Oczywiście, pomożemy wykorzystać w programie wszelkiego rodzaju przygotowane przez naszych gości materiały multimedialne (prezentacje, animacje, krótkie formy video). Naszym pomysłem na współpracę jest wzajemna ciekawość, nie szukamy taniej sensacji, szukamy pomysłów zmieniających świat.

Kierując się  współczesnymi trendami, korzystanie z form video traktujemy jako działanie obowiązkowe w projektach komunikacyjnych. Należy pamiętać, że tak przygotowany wywiad lub rozmowa mogą być wykorzystane na wiele sposobów, zaprezentowane na stronach internetowych, podczas konferencji naukowych i biznesowych, publikowane na portalach społecznościowych. Przygotowany i zmontowany wywiad jest komplementarnym materiałem promocyjno-informacyjnym.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE WPISY