Strona głównaLaureaci Nagrody R&D ImpactLaureat #11 - Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Laureat #11 – Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji

Laureatem #11 jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, na czele z dr Pawłem Poszytkiem, za realizowanie projektu „Szansa – nowe możliwości dla dorosłych”. To projekt realizowany przez FRSE w ramach projektu PO WER. Okazuje się, że dużym problemem wśród osób dorosłych jest deficyt umiejętności podstawowych. Osoby dorosłe nie interesują się zazwyczaj uczestnictwem w edukacji pozaformalnej czy nieformalnej. Chodzi głównie o ciągłe dokształcanie się.

Problem zauważyła również Rada Unii Europejskiej tworząc odpowiednie zalecenia (Upskiling pathways: New Opportunities for Adults). „Szansa” stanowi implementację tych zaleceń. To 31 modeli wsparcia dla osób o niskich umiejętnościach podstawowych, które wdrażane są przez różne organizacje. Innowacyjne i skuteczne podejście do wzmacniania umiejętności podstawowych to klucz do aktywnego życia zawodowo-społecznego.

W tym właśnie pomaga FRSE, stojąc również na straży polskiej edukacji. Fundacja kierowana jest przez dr Pawła Poszytka, który od wczesnych etapów funkcjonowania na rynku pracy był zaangażowany w projekty regionalne i centralne dotyczące unowocześnienia systemu edukacji. Angażował się m.in. we współtworzenie systemu edukacji w ramach reformy oświaty z 1999 roku obserwując też najważniejsze zmiany z bliska. Sprawne zarządzanie Fundacją pozwala na tworzenie systemu edukacji na nowo, prezentując innowacyjne i otwarte podejście do oświaty.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE WPISY