Strona głównaLaureaci Nagrody R&D ImpactLaureat #8 Nagrody R&D Impact to Instytut Biotechnologii i Medycyny Molekularnej!

Laureat #8 Nagrody R&D Impact to Instytut Biotechnologii i Medycyny Molekularnej!

Laureat #8 Nagrody R&D Impact to Instytut Biotechnologii i Medycyny Molekularnej!

W Instytucie oraz Centrum Badawczo-Rozwojowym innowacje z zakresu nauk biomedycznych są na porządku dziennym. Został powołany jako alternatywne miejsce do realizowania projektów B+R i od początku istnienia odnosi sukcesy.

Przeskalowanie, wdrożenie i opracowanie rozwiązań to praca, którą naukowcy z IBMM wykonują na co dzień.- Chcąc konkurować na rynku globalnym, takie miejsca jak CBR są niezbędne. W Polsce jest ich niewiele, a szkoda, bo mamy niesamowity potencjał naukowy! – mówi dr Sabina Żołędowska.

IBMM to połączenie nauki z biznesem, a interdyscyplinarność tej działalności pozwala na opracowywanie rozwiązań dla m.in. telemedycyny, diagnostyki czy ochrony środowiska. W Instytucie pracuje się zwłaszcza nad projektami, które można wdrażać.- Chcemy dostarczać technologie przyszłości jak najszybciej – przyznaje dr inż. Kasjan Szemiako.

Ważnym elementem działalności jest aspekt promocji (nie tylko Instytutu jako jednostki), ale również samego zawodu naukowca.- Naukowcy też mogą dobrze zarabiać. Ścieżka kariery może przebiegać nie tylko w jednostkach publicznych. Z nauki można wyżyć! A wdrażanie wyników prac jest niesamowitą satysfakcją – opowiada dr inż. Dawid Nidzworski.

Nagroda została przyznana za „wpływ na rozwój branży poprzez prace badawczo-rozwojowe w szerokim zakresie, wpływ na rozwój nauki w Polsce i za granicą oraz prezentowanie postawy na kierunkowanej na rozpowszechnianie i promocje swoich działań”.

Serdeczne gratulacje!

POWIĄZANE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE WPISY