Strona głównaR&D Impact PolecaZaawansowane technologie triumfują

Zaawansowane technologie triumfują

Ekoenergetyka-Polska S.A. to innowacyjna i prężnie rozwijająca się spółka technologiczna, która nie tylko produkuje stacje ładowania wysokiej mocy, ale również prowadzi prace badawcze w szerszym zakresie technologii dla elektromobilności.

Ogólnodostępna i szybka infrastruktura ładowania oraz kompleksowe usługi ładowania elektrycznych samochodów istotnie wpłyną na rozwój elektromobilności. 

– Branża jest bardzo wymagająca i dynamiczna. Dokładna znajomość rynku, prowadzenie własnych badań oraz dostęp do unikalnej wiedzy na temat elektromobilności pozwala nam utrzymać pozycję prekursora i wprowadzać innowacyjne produkty – komentuje Bartosz Kubik, współzałożyciel i Prezes Zarządu Ekoenergetyka-Polska.

Spółka dostarcza systemy ładowania do prawie 30 krajów. Od początku działalności rozwija własne oprogramowanie, a od 2023 roku całość kluczowych komponentów stacji ładowania pochodzić będzie z własnej produkcji, w tym energoelektronika, co odróżnia spółkę na tle konkurencji. 

– Jesteśmy świadomi potrzeb, nie boimy się podjąć ryzyka. Elektromobilność widzimy kompleksowo, a dostarczane systemy są doskonale przystosowane do ładowania wszystkich rodzajów pojazdów elektrycznych – dodaje Bartosz Kubik.

Ekoenergetyka stawia na produkt, który w żaden sposób nie ograniczy rozwoju motoryzacji, a wręcz funkcjonalnie zawsze będzie na kilka kroków przed nią.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE WPISY