Strona głównaR&D Impact PolecaThe Compass: recepta na prostsze życie

The Compass: recepta na prostsze życie

The Compass nawiguje osoby ze szczególnymi potrzebami wewnątrz budynków miejskich. To inteligentny, wirtualny asystent stworzony przez Associated Apps. Mieści się w kieszeni i wspiera użytkowników tak, by czuli się bezpiecznie i niezależnie. Jak działa?

The Compass to aplikacja do znoszenia barier i ograniczeń. Z założenia ma być inkluzywne i wspierać jak najszerszą grupę odbiorców – wśród nich mogą być osoby z niepełnosprawnościami, z dysfunkcją wzroku, seniorzy, ale również turyści.

– Inspiracją do stworzenia takiej aplikacji stała się… zauważona potrzeba! Działając w branży nieruchomości komercyjnych, odpowiadałam za m.in. customer experience. Okazało się, że nie istnieje żadne, efektywne narzędzie, które pomoże w poruszaniu się po tych obiektach. – mówi Magdalena Wawrzyniak, CEO spółki. – I tak, wspólnie z Rafałem Polaszkiem, zaczęliśmy rozwijać pomysł.

Aplikacja działa na zasadzie standardowej nawigacji samochodowej i generuje wskazówki dotarcia na miejsce. Użytkownik wybiera sposób nawigowania według własnych preferencji – manualny lub głosowy. To nie wszystko – aplikacja wyposażona jest również w dodatkowe funkcje. Możliwość zaplanowania wcześniej trasy, wezwania pomocy czy zamówienia taksówki to tylko część z nich, a aplikacja wciąż jest udoskonalana. –  Chcemy wprowadzić zmianę na świecie. Powoli zmierzamy w tym kierunku! – dodaje Wawrzyniak.

POWIĄZANE ARTYKUŁY

NAJNOWSZE WPISY